Co może oznaczać krwawienie po przyklejeniu plastra antykoncepcyjnego?

Przechodziłam z krążków antykoncepcyjnych adaring na plastry evra. Niestety źle zrozumiałam lekarza i przykleiłam plaster w dniu wyjścia krążka. Po 5 dniach od przyklejenia plastra dostałam lekkiego krwawienia. Czy jest to normalne? Czy nie zaczekanie do okresu ma jakieś poważniejsze konsekwencje? Czy występuje większe ryzyko ciąży i potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest dodatkowe zabezpieczenie i konieczna wizyta kontrolna u lekarza ginekologa