Co może oznaczać krwawienie po stosunku?

Witam, mam 28l. i od 7lat stałego partnera sexualnego.Dziś po stosunku krwawiłam jasnoczerwoną krwią, wspomnę iż miesiączki mam regularnie i przechodzę je praktycznie bezobjawowo.A dziś to! Bardzo się wystraszyłam, gdyż dodatkowo cierpię na jatrofobię, co utrudnia mi regularne wizyty u lekarzy.Czy krwawienie po stosunku może oznaczać coś poważnego? Dodam, że nie odczuwałam żadnego bólu, co jeszcze bardziej mnie wystraszyło.Nie radzę sobie z lękiem przed lekarzami i jest to dla mnie ogromny stres

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności konieczne jest badanie ginekologiczne . A czy jakiś rodzaj antykoncepcji?

Dzień dobry. Jeżeli objawy są somatyczne, a takim objawem jest krwawienie, odpowiedzieć może na Pani pytania tylko diagnostyka medyczna. Wiąże się ona z wizyta u lekarza. Tutaj z kolei występuję problem natury psychologicznej. To, ze Pani cierpi na jatrofobię, będzie sprawiało trudność nie tylko teraz, ale w każdym momencie życia, w którym będzie potrzeba skonsultowania się z lekarzem (badania okulistyczne, medycyna pracy, ciąża, grypa). Świadomość jatrofobii nie oznacza, że nie należy korzystać z usług lekarzy, ale poszukać jej przyczyn i wypracować strategie poradzenia sobie z nią. Zachęcam Panią do podjęcia terapii. Proszę sobie dać szansę na powrót do równowagi i odzyskanie kontroli nad życiem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/