Krwawienie po stosunku a szanse na zapłodnienie

Witam. Ostatnia miesiączka zaczęła się u mnie 1.stycznia, 14. zaczął mnie boleć brzuch (miewam bardzo bolesne miesiączki), dosłownie czułam jak jajnik mi pulsuje, z bólu aż nie mogłam siedzieć. Przypuszczałam, że pewnie tego dnia wypada owulacja, bo miesiączkuję regularnie. Wieczorem uprawiałam seks z mężem a następnego dnia zaczęłam krwawić żywoczerwoną krwią z dużym skrzepem, z kolei następnego dnia były tylko bladoróżowe niteczki. Czy to oznacza, że doszło do zapłodnienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego określić. Ciężko powiedzieć czym było to spowodowane. Jeżeli nastąpiło kilka dni po stosunku można byłoby zastanawiać się nad plamieniem implantacyjnym. Jeżeli teraz nie ma żadnych objawów proponuję poczekać do planowanej miesiączki, jeżeli nie wystąpi to wykonać test ciążowy. A jeżeli nadal jest krwawienie proszę udać się do ginekologa wcześniej.