Co może oznaczać mój wynik usg tarczycy?
witam co oznacza wynik usg tarczycy: Struktura tarczycy hyperechogeniczna, niejednorodna? płat prawy 12x16x41 lewy 10x15x40 w górnej części PL lita zmiana o śr 5 mm W śr części PP zmiana o śr 4 mm. z góry dziękuję za odp

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
USG wskazuje na obecność dwóch zmian, które wymagają dalszej diagnostyki. Wskazana będzie wizyta u lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Najpewniej konieczne będzie wykonanie biopsji tarczycy. Pozdrawiam!