CO oznacza wynik USG tarczycy?

Moje usg tarczycy. Położona typowo.Prawy płat 14mmx12x34=3.5ml. lewy11mmx12mmx41=3ml.Prawy płat o nieco niejednorodnej prawidłowej strukturze echa bez wyraźnie oddzielających się zmian ogniskowych.W części środkowej i biegunie dolnym płata lewego,widoczne struktury hypoechogeniczne o śr.2,5 i 6 mm. Poza tym lewy płat tarczycy o niejednorodnej prawidłowej strukturze echa. Hypoechogeniczny guzek ,tzn. może oznaczać raka? Co dalej endokrynolog, biopsja? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u endokrynologa, ale sądzę że zmiany są tak małe że na razie będą do okresowej obserwacji.
Pozdrawiam