Co może oznaczać obniżone samopoczucie i szybkie bicie serca?

Witam . Od 3 miesięcy borykam sie ze złym samopoczuciem .Na początku odczuwałam tylko wieczorem, zaczynalam się zle czuć serce kołatac i miałam wrażenie ścisku od stóp jakbym miala zaraz zemdlec Po jakimś czasie mbie to puszcza i serce zaczyna bić szybciej .Gdzie mam się udać gdzie szukać pomocy ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Przede wszystkim warto udać się do lekarza rodzinnego, w celu dokładnego zebrania wywiadu i badania lekarskiego i ewentualnego pokierowania pani do specjalisty (np. kardiolog). W poradni lekarza rodzinnego jest również możliwość wykonania EKG, a czasami również badania holterowskiego EKG (24 godzinny zapis EKG), który byłby tutaj wskazany. Innym ważnym badaniem jest również echokardiografia, ale to będzie leżało już w kwestii kardiologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.