Co może oznaczać odkrztuszanie plwociny u 25-latka?

Dzień dobry. Od ok. trzech miesięcy co jakiś czas mam problem z plwociną. Jest bardzo gęsta, wręcz jak jakiś glut, dlatego trudno ją odkrztusić, jest mocno przyklejona.. Najczęściej ma barwę przeźroczystą ale czasami, rzadko, lekko żółtawą. Kilka razy czułem delikatne pieczenie w oskrzelach. Nie mam kaszlu. Czy może to być reakcja na zanieczyszczone powietrze? (pracuję na magazynie, dużo pyłu). Jakieś słabe, odnawiające się zapalenie oskrzeli? Badanie RTG klatki - wszystko ok.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć