Co może oznaczać przeszywający ból lewej łopatki rozchodzący się do klatki piersiowej?

Witam. Mam problem z przeszywającym bólem lewej łopatki rozchodzącym się do klatki piersiowej.. Zdarzyło już mi się to kilka razy, zazwyczaj w nocy i podczas leżenia. Jest to taki dziwny ból że nie ruszam się za bardzo dopóki nie minie. Zazwyczaj trwa kilka minut... Mam też czasami takie dziwne zadyszki i częste bóle gardła

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie bóle mają zazwyczaj podłoże nerwowe, ale najpierw należy wykluczyć inne groźne przyczyny (jak choroby serca, płuc, czy dużych naczyń). Zazwyczaj wizyta u lekarza rodzinnego powinna rozwiać wątpliwości.