Co może oznaczać silny ból brzucha?

Witam. Wczoraj przeżyłam koszmar. Jadąc samochodem dostałam tak mocnego bólu brzucha i jakby nerek, że robiło mi się słabo i było blisko wymiotów. Zażyłam tabletki rozkurczające i przeciwbólowe, przeszło. Dzisiaj boli mnie lżej i tylko z lewej strony pod żebrami, ten ból przypomina kolkę. W brzuchu odczuwam jakby wędrujące, pękające bąbelki. Ze stolcem wszystko ok. Proszę pomóc mi zdecydować, czy mam się udać do lekarza i prosić o badania, czy to niepotrzebna panika moja. Z góy dziękuje. Daria

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, silny ból brzucha zawsze wymaga diagnostyki, zwłaszcza jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas i towarzyszą mu objawy zatrucia pokarmowego.
Proszę się nie krępować i zwrócić się bezpośrednio do lekarza - jeżeli ból jest silny i utrudnia normalne funkcjonowanie, nie jest Pani w stanie poczekać z wizytą u lekarza rodzinnego, to proszę zwrócić się bezpośrednio do szpitala na SOR.

Silny ból brzucha prowokujący wymioty, w dodatku uniemożliwiający normalne funkcjonowanie i pojawiający się nagle powinien zostać zdiagnozowany, chociażby przez badanie fizykalne i zebranie wywiadu w poradni POZ. Proszę udać się do lekarza i przedstawić swój przypadek.