Co może oznaczać świąd w różnych częściach ciała?

Witam serdecznie od paru lat mam ataki swędzenia skóry w miejscach : Kark , szyja , Klatka Piersiowa , Plecy , Głowa , Czasami Nogi. Odbywa się to zazwyczaj pod czas jakiejś ekscytacji np gdy słucham muzyki i gram na gitarze i za bardzo się wczuję emocjonalnie to znikąd potrafi zaatakować , uczucie porównywalne jest do szczypania jakby coś z pod skóry chciało wyjść ale nie może i przez to skóra swędzi. Drugie co dziwne takie same objawy pokazują się przy zmianach temperatury dla przykładu : Wychodzę w zimową porę wiadomo '' grubo '' ubrany i po jakimś czasie odczuwając gorącą temperaturę zaczyna atakować mnie swędzenie całego ciała z kolei , gdy spróbowałem parę razy zdjąć na dworzu podczas takiego ataku kurtkę i grubszą bluzę a moje ciało odczuło niższą temperaturę , atak nagle ustąpił. Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie z takimi przypadkami powinienem się kierować i co mniej więcej może mi dolegać ?

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą wskazywać na atypowe zapalenie skóry, lub inne choroby dermatologiczne. Konieczna będzie wizyta u dermatologa. Pozdrawiam!