Co może oznaczać szybsze bicie serca?

Dzień dobry. Mam 25 lat, niedawno robiłam badania krwi- wszystko ok. Od dłuższego czasu mam do czynienia z następującymi objawami: mniej więcej o tej samej porze w ciągu dnia nagle czuję kilka szybszych uderzeń serca, a potem po kolei: duszności, zimne poty, zawroty głowy, skoki ciśnienia, ból brzucha, potworny ból głowy. Trwa to przez ok. godzinę. Najpierw zdarzało się w sytuacjach stresujących, jednak w tym momencie mam z tym do czynienia codziennie. Nie jestem w stanie sama wyjść z domu, bo boję się kolejnego "ataku". Lekarz podejrzewa, że może to być związane z zaburzoną pracą wątroby (przez 5 lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne i nie zwracałam szczególnie uwagi na dietę, paliłam papierosy), jednak cholesterol się zgadza. Inny lekarz podejrzewa wrzody żołądka. Podczas tego rodzaju ataków mam wrażenie, że za chwilę umrę- ciśnienie w takich przypadkach wynosi czasami 160/100, a zaraz 80/60 i bardzo szybki puls. Do jakiego lekarza-specjalisty powinnam się udać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kontrolę u kardiologa, przedtem morfologia, tsh, glukoza,jonogram, badanie moczu.