Co może oznaczać ta zmiana na oku?

Witam, mam 25 lat dziś rano obudziłem się z wrażeniem ze coś wpadło mi do oka. Po przeglądnięcia się w lustrze na oku zobaczyłem małe przezroczyste wybrzuszenie (jakby galaretka). Nie boli, nie swędzi, daje uczucie rzęsy w oku. Czy to może być jakiś uraz lub zapalenie spojówki, czy raczej coś poważniejszego?

Zazwyczaj w leczeniu skuteczne są krople zawierające substancje przeciwbakteryjną i przeciwzapalną (np. Dicortineff) oraz masaż w celu udrożnienia zatorowanego kanalika łzowego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że zgrubienie może być oznaką niegroźnej zmiany noszącej miano gradówki.

Pojawia się ona z różnych powodów, należą do nich w szczególności: zakażenie bakteryjne, cera trądzikowa, zapalenie skóry, a także zapalenie kanalików łzowych.

Jeżeli gradówka samoistnie nie zniknie, a także, gdyby pojawił się ból oka lub problemy z widzeniem, zalecamy kontakt z okulistą. Będzie on w stanie zdiagnozować zmianę, a także zaplanuje odpowiednie leczenie. Zazwyczaj przy tej przypadłości stosuje się krople do oczu.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z naszym artykułem, w którym opisaliśmy szerzej temat gradówki:

https://portal.abczdrowie.pl/gradowka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.