Co może oznaczać taka wysypka u 3,5 letniego dziecka?

Synek ma 3.5 roku i pojawiła mu się na pupie swędząca wysypka, która przypomina wyglądem liszaj. Ponad 2 lata temu już miał taką samą, próbowaliśmy milion maści i w końcu dermatolog przypisał mu maść i syrop dla alergików i wysypka nie znikła, ale przestała swędzieć. Znikła dopiero rok temu jak synek zaczął chodzić w majtkach. Co to może być i od czego? Dodam tylko że w tamtym roku miał robione poziom alergenów w organiźmie i wyszedł mu podwyższony i miał rownież robione testy alergiczne punktowe pokarmowe i wziewne, na których nic mu nie wyszło. Synek też przez ostatni rok dużo chorował, ze względu na to że chodzi pierwszy rok do przedszkola (chorował na przeziębienia, zatoki, kaszel wysiłkowy, mononukleozę zakaźną, 2 razy zapalenie oskrzeli i kryań). Z góry dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczna ocena przez pediatrę i jak sadze przez dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć