Co może oznaczać taki opis gastroskopii?

Co może oznaczać poniższy opis gastroskopii : Zachyłki gruszkowate wolne, wejście do krtani prawidłowe. Przełyk z licznymi grudkami akantozy glikogenowej, z bruzdowaniem poprzecznym i pogłużnym. Z uwagi na zgłaszane zaburzenie połykania i obraz podczas badania pobrano wycinki do badania his-pat w kierunku eozynofilowego zapalenia przełyku. But nr2 linia z regularna na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji bez zmian. Okolica podwpustowa bez patologi. Żołądek o podatnych ścianach, motoryka widoczna, jeziorko śluzowe klarowne obfite. Błona śluzowa w całym żołądku zaczerwieniona, w antrum tuż przy odźwierniku na godzinie 11 skupisko uniesionych krwotocznych nadżerek? Na rumieniowym podłożu (obraz mogący odpowiadać zmianie naciekowej ) pobrania wycinki do badania his-pat but nr1. Odźwiernik kształtny drożny. Opuszka dwunastnicy i część zaopuszkowa bez zmian. Test urazowy do wykrywania Helicobacter Pylori . Rozpoznanie : zapalenie żołądka na tle infekcji H. Pylori

Dzień dobry, akantoza glikogenowa może być związana z chorobą refluksową przełyku, są to zwykle zmiany łagodne. Z wynikiem proszę udać się do lekarza zlecającego badanie, zleci on leczenie zakażenia H. pylori, który jest przyczyną zapalenia żołądka. Dodatkowo proszę stosować lekkostrawną, nietłustą dietę, unikać smażonych, pikantnych potraw oraz unikać używek (również kawy) i napojów gazowanych.