Co może oznaczać taki wykwit na skórze?

Dzień dobry, Mam 22 lata i od lipca na podudziu poniżej kolana pojawiła się u mnie mała, czerwona, szorstka plamka. Najpierw ją zbagatelizowałam, gdyż myślałam,że to lekkie zadrapanie, ale niepokoi mnie fakt, że moim zdaniem występuje objaw świecy stearynowej( skóra na plamce jest bardziej lśniąca po potarciu) oraz objaw auspitza, który może wskazywać na wystąpienie pierwotnego wykwitu łuszczycy. Chciałabym zapytać czy to jedyna choroba w której owe objawy występują i czy łuszczyca może zacząć się od małej plamki ( ok. 05/1 cm)? Dodam, że w rodzinie brat ojca ma zdiagnowana łuszczycę. Czekam na wizytę u specjalisty, ale zaczynam się martwić i chciałabym zasięgnąć informacji.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl