Co może oznaczać to krwawienie z dziąsła po ekstrakcji?

5 dni temu (poniedziałek) przeszłam zabieg chirurgicznego usunięcia dolnej ósemki. Chirurg założył szwy rozpuszczalne. W czwartek zaczęła się u mnie miesiączka, natomiast w piątek rano zauważyłam lekkie krwawienie z dziąsła przy ranie (przy siódemce). Krwawienie pojawia się gdy otworzę szerzej buzię i sprawdzę językiem ranę. Żaden szew nie puścił. Czy to normalne? Czy miesiączka ma wpływ na pojawienie się tego krawawienia? Dodam, że rekonwalescencja po zabiegu sprawna - praktycznie brak bólu, schodząca już opuchlizna.
KOBIETA, 25 LAT 10 miesięcy temu

Ważne jest, aby monitorować to krwawienie i zwrócić uwagę na jego intensywność. Jeśli krwawienie jest niewielkie i ustaje samoistnie, nie ma powodu do niepokoju. Możesz kontynuować dbanie o higienę jamy ustnej, unikając obficie płukania, zbyt gorących napojów i jedzenia twardych pokarmów w pobliżu rany, aby nie podrażnić jej. Jeśli jednak krwawienie jest obfite, trwa długo lub nie ustępuje, warto skonsultować się z lekarzem chirurgiem, który przeprowadził zabieg, aby ocenić sytuację i otrzymać odpowiednie wskazówki.

Pamiętaj, że każdy przypadek może być nieco inny, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać profesjonalną opinię i poradę w Twojej konkretnej sytuacji.

Piaskowanie zębów Białystok