Co może oznaczać trzaskanie palca u stopy?

Witam. Od kilkunastu dni mam problem z dużym palcem u prawej stopy. Na początku towarzyszył temu ból przy chodzeniu i słychać było trzaskanie palca. Po tygodniu ból całkowicie przeszedł i został charakterystyczny dźwięk trzaskajacego palca. Czy można zrobić coś w tej sprawie? Dodam, że wcześniej nie miałem takich problemów z palcami. Dziękuję z góry pozdrawiam.

Palec trzaskający (strzelający, przeskakujący) to zapalenie pochewek ścięgnistych ścięgien zginaczy palców. Pierwotna przyczyna choroby często nie jest znana. Być może powtarzające się mikrourazy na tle zaburzonej budowy anatomicznej więzadła mogą zainicjować przewlekły stan zapalny.