Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Palec trzaskający: Pytania do specjalistów

Jak przebiega zabieg na trzaskającego kciuka?

Moja corka w wieku 19 miesiecy ma miec zabieg na trzaskajacego kciuka, bardzo prosze o informacje jak przebiega narkoza u tak malych dzieci,w jaki sposob usypiaja i czy czesto zdazaja sie skutki uboczne,oraz ile takie dziecko nie moze pic i... Moja corka w wieku 19 miesiecy ma miec zabieg na trzaskajacego kciuka, bardzo prosze o informacje jak przebiega narkoza u tak malych dzieci,w jaki sposob usypiaja i czy czesto zdazaja sie skutki uboczne,oraz ile takie dziecko nie moze pic i jesc przed znieczuleniem ogolnym?jak wyglada taki zabieg czy ciecie jest duze?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Trzaskający kciuk a zdjęcie RTG

Witam, czy jesli corka ma trzaskajacy kciuk a miala robiony rentgen to czy powinno to byc widoczne na przeswietleniu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak leczyć palec trzaskający?

Jak leczyć palec trzaskajacy ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają problemy ze zgięciem palca po operacji palca trzaskającego?

Witam jestem tydzień pop operacji palca trzaskajacego jednak nie mogę go całkowicie zginąć, tylko do połowy, czy konieczna jest rehabilitacja czy po kilku dniach sam zacznie się całkowicie zginąć
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co może oznaczać trzaskanie palca u stopy?

Witam. Od kilkunastu dni mam problem z dużym palcem u prawej stopy. Na początku towarzyszył temu ból przy chodzeniu i słychać było trzaskanie palca. Po tygodniu ból całkowicie przeszedł i został charakterystyczny dźwięk trzaskajacego palca. Czy można zrobić coś w... Witam. Od kilkunastu dni mam problem z dużym palcem u prawej stopy. Na początku towarzyszył temu ból przy chodzeniu i słychać było trzaskanie palca. Po tygodniu ból całkowicie przeszedł i został charakterystyczny dźwięk trzaskajacego palca. Czy można zrobić coś w tej sprawie? Dodam, że wcześniej nie miałem takich problemów z palcami. Dziękuję z góry pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza szum i trzaskanie w uchu?

Około 2 lata temu, miałem ostre zapalenie zatok. Wyleczyłem zapalenie antybiotykami. Miałem miec robioną korekcje małżówin nosowych, ale nie zrobiłem. Od około 2 tygodni, pojawił się szum w lewym uchu. Jesli zamkne nos i nabiorę powietrza do... Około 2 lata temu, miałem ostre zapalenie zatok. Wyleczyłem zapalenie antybiotykami. Miałem miec robioną korekcje małżówin nosowych, ale nie zrobiłem. Od około 2 tygodni, pojawił się szum w lewym uchu. Jesli zamkne nos i nabiorę powietrza do płuc, to przy wydmuchiwaniu, powietrze powoli ulatuje przez lewe ucho. Przy włożeniu małego palca do ucha, słyszę klikanie i trzaskanie. Byłem u laryngologa i przepisał antybiotyki.Proszę o radę
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Sawicki
Dr n. med. Piotr Sawicki

Czy zatrzymać szynę do operacji?

Witam. Czekam na operacje trzaskajacego palca. Palca środkowego. Choroba jest już bardzo zaawansowana . Palec już się kilka razy zatrzaskiwal i musialam go siła odblokowywac co sprawiało coraz większy ból. Od ostatniego razu do dziś mnie boli po odblokowaniu.... Witam. Czekam na operacje trzaskajacego palca. Palca środkowego. Choroba jest już bardzo zaawansowana . Palec już się kilka razy zatrzaskiwal i musialam go siła odblokowywac co sprawiało coraz większy ból. Od ostatniego razu do dziś mnie boli po odblokowaniu. Na pogotowiu założyli mi szynę i kazali ja nosić kilka dni. Mam ja już tydz,bo boję się już zatrzasniecia. Teraz już chyba nie wytrzymam jest coraz gorzej . Ortopeda powiedział ,że szynę ściągnąć bo mogę sobie narobić jeszcze gorzej. Ściągnąć czy ja zatrzymać do czasu operacji ? Operacja za miesiąc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dlaczego nie widzę poprawy po zabiegu na trzaskający kciuk?

3 miesiące temu miałam zabieg na trzaskajacy kciuk i palec nadal nie jest sprawny. Jest nadwrażliwość przy dotyku i cały czas zdrętwiały Wzięłam juz 15 laserów soluxów teraz mam masaż i prądy tenisa i znacznej poprawy nie ma.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy objawy wskazują na RZS?

Dzień dobry, od kilku dni miałem bóle palców u lewej ręki (palec trzaskający - ortopeda podaj steryd i jest lepiej). Zrobiono mi badania krwi, gdzie wszystkie w tym : morfologia, OB (3,0 mm), kwas moczowy w surowicy (5,7... Dzień dobry, od kilku dni miałem bóle palców u lewej ręki (palec trzaskający - ortopeda podaj steryd i jest lepiej). Zrobiono mi badania krwi, gdzie wszystkie w tym : morfologia, OB (3,0 mm), kwas moczowy w surowicy (5,7 mg/dl), trójglicerydy (67 mg/dl, glukoza (80 mg/dl) oprócz RF 16 IU/ml gdzie wpisano normę 14 IU/ml, choć wszędzie norma jest od 30 do 40 IU/ml. Z racji wieku 51 lat mężczyzna coś bardziej strzyknie, zaboli, ale ogólnie jest ok, jestem szczupły. Pytanie: czy mogą to być początki RZS sugerowane przez lekarza pierwszego kontaktu (palec trzaskający i zawyżony wynik RF) ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Drętwienie dłoni po zabiegu zespołu cieśni nadgarstka

Witam serdecznie. Jestem 1,5 roku po operacji zespołu ciesni nadgarstka, oraz pól roku po operacji palca trzaskajacego prawej dłoni.Drętwieje mi kciuk, odczuwam mrowienie przy opieraniu ręki np. o stół. W chwili obecnej biore zastrzyki Lignocainum i diprophos co 2 tyg.... Witam serdecznie. Jestem 1,5 roku po operacji zespołu ciesni nadgarstka, oraz pól roku po operacji palca trzaskajacego prawej dłoni.Drętwieje mi kciuk, odczuwam mrowienie przy opieraniu ręki np. o stół. W chwili obecnej biore zastrzyki Lignocainum i diprophos co 2 tyg. Nie pomaga, nawet ostatnio po podaniu trzeci palec zaczął tez drętwiec. nie wiem,czy zbieg okoliczności, czy zaszkodził zastrzyk. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Czy istnieją inne metody leczenia nieoperacyjnego?

Witam. U mojego 3-letniego dziecka został zdiagnozowany palec trzaskający. Nie potrafi do końca wyprostować kciuka i ma wyczuwalne zgrubienie na ścięgnie. Nie skarży się na ból i normalnie operuje ręką. Dostaliśmy skierowanie na zabieg operacyjny. Jednak mam pewnie obawy, bo... Witam. U mojego 3-letniego dziecka został zdiagnozowany palec trzaskający. Nie potrafi do końca wyprostować kciuka i ma wyczuwalne zgrubienie na ścięgnie. Nie skarży się na ból i normalnie operuje ręką. Dostaliśmy skierowanie na zabieg operacyjny. Jednak mam pewnie obawy, bo jednak to operacja w dodatku w narkozie. Stad moje pytanie czy istnieją inne metody leczenia nieoperacyjne. Z góry dziękuje za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Drętwienie palca po operacji trzaskającego palca

Po operacji trzaskającego palca występuje jego drętwienie? Czy to normalne? Po jakim czasie przejdzie? Czy są potrzebne jakieś leki? Rehabilitacja? Proszę o pomoc. Lekarz przepisał Neurovit i twierdzi, że jest ok, ale niestety nie jest nic lepiej. Proszę bardzo o radę, co robić?

Konieczność rehabilitacji po zabiegu na trzaskający palec

Dzień dobry 12 grudnia miałam zabieg na zatrzaskujacy palec do chwili obecnej mimo ze palec jest swobodnie poruszajacy boli mnie dłon zwykłe czynnosci sprawiaja ból czuje drętwienie czy potrzebna jest rechabilitacja?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maciej Kasparek
Dr n. med. Maciej Kasparek

Co znaczy ten ból dłoni po zabiegu na palec trzaskający?

22 marca miałam zabieg chirurgiczny na palec trzaskający środkowy u prawej dłoni.Leczenie już jest zakończone tak stwierdził lekarz pomimo obrzęku i boli.To już 3 miesiąc a ja wciąż mam dłoń niesprawna wciąż obrzęk,ból, trudność w zginaniu i dodatkowo... 22 marca miałam zabieg chirurgiczny na palec trzaskający środkowy u prawej dłoni.Leczenie już jest zakończone tak stwierdził lekarz pomimo obrzęku i boli.To już 3 miesiąc a ja wciąż mam dłoń niesprawna wciąż obrzęk,ból, trudność w zginaniu i dodatkowo następny palec czyli serdeczny teraz się zatrzaskuje.Wspomagam się ćwiczeniami ale wciąż mnie niepokoi że coś jest nie tak?Lekarz twierdził, że to wymaga czasu!Ale ile jak długo?Coś mi się wydaje że ten zabieg pogorszył mój stan i dłoń będzie już niesprawna!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty