Co znaczy ten ból dłoni po zabiegu na palec trzaskający?

22 marca miałam zabieg chirurgiczny na palec trzaskający środkowy u prawej dłoni.Leczenie już jest zakończone tak stwierdził lekarz pomimo obrzęku i boli.To już 3 miesiąc a ja wciąż mam dłoń niesprawna wciąż obrzęk,ból, trudność w zginaniu i dodatkowo następny palec czyli serdeczny teraz się zatrzaskuje.Wspomagam się ćwiczeniami ale wciąż mnie niepokoi że coś jest nie tak?Lekarz twierdził, że to wymaga czasu!Ale ile jak długo?Coś mi się wydaje że ten zabieg pogorszył mój stan i dłoń będzie już niesprawna!

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

prawidłowo, że wykonano zabieg operacyjny trzaskającego palca. Jednak taka ingerencja chirurgiczna, jak każda inna, może wiązać się z pewnym ryzykiem powikłań, jednakże o jej konieczności zdecydował lekarz specjalista.

W Pani przypadku, prawdopodobnie korzyści wynikające z zabiegu, mogły przewyższyć ryzyko niepowodzenia operacji.

Zabieg chirurgiczny w obrębie trzaskającego palca w większości sytuacji jest niezbędny, aby uzyskać lepszą sprawność ruchową oraz zmniejszyć występujące dolegliwości.

Istotnym jest wykonywanie właściwej rehabilitacji po odbytym zabiegu chirurgicznym. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest laser, krioterapia, czy pole magnetyczne. Rekonwalescencja może trwać wiele tygodni, jak i miesięcy, wszystko zależy od ogólnej kondycji organizmu, przeprowadzanej rehabilitacji i stopnia obciążenia narządu ruchu.

Z racji trudność w jednoznacznej ocenie Pani dolegliwości, zalecamy konsultację z lekarze ortopedą. Specjalista pomoże odnaleźć przyczynę takich objawów i zdecydować o dalszych krokach.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/palec-trzaskajacy

A odpowiedzi na podobne pytania można przeczytać pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-problemy-ze-zgieciem-palca-po-operacji-palca-trzaskajacego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-trzaskanie-palca-u-stopy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.