Dlaczego palec jest czerwony?

Mój palec u nogi od jakiegoś czasu jest czerwony, obolały. Każde stąpnięcie na niego przynosi ból. Dodatkowo po cieplej kąpieli robi się siny/fioletowy. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę koniecznie zapisać się na wizytę u lekarza.

Takie objawy mogą być związane z wrastającym paznokciem. Oprócz zaczerwienienia i dolegliwości bólowych, które nasilają się podczas chodzenia, wrastający paznokieć powodować może również obrzęk i ucisk.

Konsekwencją nieleczonego wrastającego paznokcia jest stan zapalny, dlatego najlepiej reagować bardzo szybko. Z wrastającym paznokciem najlepiej udać się do podologa, a jeśli to niemożliwe to do dermatologa bądź lekarza pierwszego kontaktu.

Inną możliwą przyczyną takiego stanu może być dna moczanowa. Choroba ta bardzo często uaktywnia się właśnie w ten sposób – atakiem związanym ze stanem zapalnym pojedynczego stawu.

Ponadto ból i zaczerwienienie palucha może mieć związek ze zmianami zwyrodnieniowymi, haluksem czy objawem Raynauda. Proszę więc nie lekceważyć tego objawu i skorzystać z pomocy lekarskiej podczas diagnozowania problemu.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpalony-palec-u-stopy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-stopy-i-bol-palca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-kosci-srodstopia-prowadzacej-do-palca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.