Co oznacza szum i trzaskanie w uchu?

Około 2 lata temu, miałem ostre zapalenie zatok. Wyleczyłem zapalenie antybiotykami. Miałem miec robioną korekcje małżówin nosowych, ale nie zrobiłem. Od około 2 tygodni, pojawił się szum w lewym uchu. Jesli zamkne nos i nabiorę powietrza do płuc, to przy wydmuchiwaniu, powietrze powoli ulatuje przez lewe ucho. Przy włożeniu małego palca do ucha, słyszę klikanie i trzaskanie. Byłem u laryngologa i przepisał antybiotyki.Proszę o radę

to znaczy że prawdopodobnie może być tam dziurka jeśli uchodzi na zewnątrz, lub trąbka jest gorzej drożna i stąd takie wrażenie. trzeba zbadać endoskopowo ucho w powiększeniu i zapewne wykonać konchoplastykę ale najpierw DOKŁADNIE!!! obejrzeć ucho w powiększeniu.
Zapraszam w razie potrzeby dysponuję odpowiednim sprzętem