Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzaskające palce: Pytania do specjalistów

Czy objawy wskazują na RZS?

Dzień dobry, od kilku dni miałem bóle palców u lewej ręki (palec trzaskający - ortopeda podaj steryd i jest lepiej). Zrobiono mi badania krwi, gdzie wszystkie w tym : morfologia, OB (3,0 mm), kwas moczowy w surowicy (5,7... Dzień dobry, od kilku dni miałem bóle palców u lewej ręki (palec trzaskający - ortopeda podaj steryd i jest lepiej). Zrobiono mi badania krwi, gdzie wszystkie w tym : morfologia, OB (3,0 mm), kwas moczowy w surowicy (5,7 mg/dl), trójglicerydy (67 mg/dl, glukoza (80 mg/dl) oprócz RF 16 IU/ml gdzie wpisano normę 14 IU/ml, choć wszędzie norma jest od 30 do 40 IU/ml. Z racji wieku 51 lat mężczyzna coś bardziej strzyknie, zaboli, ale ogólnie jest ok, jestem szczupły. Pytanie: czy mogą to być początki RZS sugerowane przez lekarza pierwszego kontaktu (palec trzaskający i zawyżony wynik RF) ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co może oznaczać takie przeskakiwanie palca?

Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu miałem robiony zabieg na trzaskajace palce. Problem w tym, że jeden palec w dalszym ciągu mi przeskakuje gdy tylko ćwiczę opuchnieta dłoń. Co prawda efekt ten nie jest tak duży jak przed zabiegiem ale jednak... Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu miałem robiony zabieg na trzaskajace palce. Problem w tym, że jeden palec w dalszym ciągu mi przeskakuje gdy tylko ćwiczę opuchnieta dłoń. Co prawda efekt ten nie jest tak duży jak przed zabiegiem ale jednak ma miejsce. To normalne czy możliwe, że w trakcie zabiegu coś poszło nie tak?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Drętwienie palców po zabiegu operacyjnym

Dzisiaj minęło u mnie dwa tygodnie po operacji trzaskających palców w prawej ręce. Palce są ciągle zdrętwiałe , brak w nich czucia, czy to normalne? Czekam jeszcze na ściągnięcie szwów.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy podane objawy świadczą o trzaskających palcach?

Witam. Pytanie dotyczy dziecka 3 letniego. Dwa palce u dłoni rano są zgięte i żeby wyprostować dziecko pomaga sobie drugą ręką, słychać przy tym trzask. W ciagu dnia te palce przy zginaniu przeskakują. Morfologia w normie, ASO 2; RF 8,7;... Witam. Pytanie dotyczy dziecka 3 letniego. Dwa palce u dłoni rano są zgięte i żeby wyprostować dziecko pomaga sobie drugą ręką, słychać przy tym trzask. W ciagu dnia te palce przy zginaniu przeskakują. Morfologia w normie, ASO 2; RF 8,7; CRP 0,28. Czy są to palce trzaskające? Co dalej z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak leczyć bóle stawów dłoni?

Witam od jakiegoś czasu konkretnie 3 miesięcy podjąłem pracę jako spawacz punktowy. Pracuje na zgrzewarkach i strasznie bolą mnie dłonie stawy i nadgarstki. Po dłuższym odpoczynku szczególnie rano po nocy blokują mi się palce i przeskakują jakby stawy (strzelają trzaskają).... Witam od jakiegoś czasu konkretnie 3 miesięcy podjąłem pracę jako spawacz punktowy. Pracuje na zgrzewarkach i strasznie bolą mnie dłonie stawy i nadgarstki. Po dłuższym odpoczynku szczególnie rano po nocy blokują mi się palce i przeskakują jakby stawy (strzelają trzaskają). Co to może być czy to coś poważnego? Towarzyszy temu ból. Smaruje ręce maściami przeciwbólowymi ale to pomaga nie na długo. Proszę o pomoc czy mam zapalenie stawów? Czy to jakaś choroba?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Drżenie mięśni, sztywność stawów, piski w uszach i bóle w różnych częściach ciała

witam. moje dolegliwoscidrobne drgania miesni, sztywnosc stawów zwłaszcza rano, sztywny karyk, wplyw pogody na samop. piski w uszach,kłucia, bóle w różnych miejscach, ucisk w brzuchu, bóle tyłu piet, bioder, krzyża szczególnie wieczorem, przy zmianach pogody. Duże zmęczenie, osłabienie. Ścisk... witam. moje dolegliwoscidrobne drgania miesni, sztywnosc stawów zwłaszcza rano, sztywny karyk, wplyw pogody na samop. piski w uszach,kłucia, bóle w różnych miejscach, ucisk w brzuchu, bóle tyłu piet, bioder, krzyża szczególnie wieczorem, przy zmianach pogody. Duże zmęczenie, osłabienie. Ścisk szczęki. Drętwienie, mrowienie rak w nocy (dwa palce lewej ręki). Chrupanie, zgrzyty, trzaskanie kości, kręgów, kolan rąk. Częstsze inf. gardła (wirusowe), ucisk szyi. drętwy odcinek poniżej szyi. Co to?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Gorączka przed operacją palca przeskakującego

Witam.za 2 dni mam się stawić do szpitala a za 3 mam mieć operacje na palec przeskakujacy. Moje pytanie jest takie dzisiaj ukazała mi się gorączka 39 stopni. Czy operacja się odbędzie !!
odpowiada 3 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Dlaczego po wstawieniu śrub tak bardzo boli syna?

Witam syn miał złamanie nasady bliższej kość łokciowej miał operację wstawienia śrób jeżeli dobrze się wyraziłam bardzo go boli,po zabiegu jest po zabiegu jest 5 dni jak długo może boleć proszę o radę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty