Co może oznaczać wynik badania RTG mężczyzny?

Dzień dobry Panie doktorze maz ma 62 lata nigdy nie palił ostatnio męczy sie nawet jak ma zrobic 5,8 kroków Pani doktor skierowała na badanie RTK.Przepona ustawiona prawidłowa,katy przeponowo -żebrowe Płuca w obrazie rtg bez zmian ogniskowych o nieco wzmożonym rysunku i z delikatnymi zagęszczeniami w lewym dolnym polu .Sylwetka serca w normie do wieku.Dziekuję za informacje .Pozdrawiam serdecznie,

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Męczliwość może być również objawem chorób serca. Należałoby wdrożyć diagnostykę właśnie tego układu. Opis rtg płuc może wskazywać na tą przyczynę męczliwości. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednią diagnostykę. Również wyjaśni wynik tego badania.