Co może oznaczać zbieranie się tej wydzieliny w gardle?

W czym może leżeć przyczyna, że zbiera mi się w gardle wydzielina (podobna do kataru)? Od kilku miesięcy jest tak. Dodam, że jestem alergikiem na pyłki traw i drzew, nie mam duszności, ani nie kaszlało mnie od ponad kilku miesięcy (w tym roku nie byłem nawet przeziębiony). Nie przyjmuję żadnych leków, nie spożywam alkoholu ani nigdy nie paliłem papierosów. Gardło nie boli, wydzieliny nie jest dużo. Ma ona raczej przeźroczysty kolor. Nie boli mnie nic. Czasem, gdy wypiję dużo wody to muszę "odcharkać", bo czuję, że ją mam. Kilka lat temu nie pamiętam, abym miał takie coś, no może podczas pylenia, ale w zimę raczej nie.

Nos i zatoki produkują na dobę około 2,5 litra płynów. To sobie spływa do gardła, nawilża go, nawilża krtań i przełyk. Odczep się od tego. Tak ma być.