Co może pomóc na trądzik?

Witam, mam problem, z którym borykam się od ponad roku. Dotyczy on trądziku, przynajmniej tak mi sie wydaje. Na początku wspomnę, że mam skóre na twarzy pełną zaskórników, czyli tzw. porów. Używam odpowiednich do tego kosmetyków, m.in. Garnier Czysta Skóra, ale muszę przyznać, że niewiele one pomagają. Do tego tydzień przed prawie każdą miesiączką, występuje u mnie trądzik. Robią się bolące czerwone krostki, które wypełnione są żółtawą wodą. Próbowałam wyciskać, ale wylatuje z nich tylko sama woda. Dopiero po jakichś trzech czterech dniach zbiera sie ropa. Wtedy nie obejdzie się bez wyciśnięcia. Ale zostają mi po tym blizny na twarzy. Już mam tak zniszczoną skórę na twarzy, że dobry podkład ani puder nie są w stanie przykryć moich dziur na twarzy. Mój mąż nie może patrzeć na to, jak cierpię. Wstydzę się gdziekolwiek pokazywać, bo wysypuje mnie dosłownie wszędzie. Broda, czoło, nos, a najbardziej to poliki. Do dermatologa raczej się nie wybieram, bo nie wyobrażam sobie wyjścia na ulicę bez makijażu. Nie chcę całkiem zniszczyć swojej twarzy. Kiedyś czytałam, że takiego rodzaju trądzik pojawia się w wyniku obniżonego poziomu hormonów, tzw prolaktyny. Znalazłam nawet nazwę leku, ale nie eksperymentuję z lekami. Nazywa się Niepokalanek pieprzowy. Poradź mi, proszę, czy niepokalanek w moim przypadku załatwi sprawę? Czy mogłabym go stosować? A może jest jakis inny lek na pozbycie sie mojego problemu? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Z opisu wynika, że istotnie problem jest poważny. Dodatkowo pogarsza Pani sprawę wyciskając krosty, co prowadzi do powstawania blizn, ale również rozsiewu zmian po skórze twarzy.

Doradzałabym jednak wizytę u dermatologa, ponieważ w przypadku tak nasilonych zmian oraz już istniejących powikłań, tzw. domowe sposoby na niewiele się zdadzą.

Leczenie będzie efektywniejsze jeśli uda się znaleźć przyczyne. Lekarz może wydać skierowanie na oznaczenie hormonów płciowych, nie tylko prolaktyny (jej nadmiar, a nie niedobór bywa przyczyna trądziku), ale również estrogenów, progesteronu i androgenów.

Proszę to rozważyć i spróbować się przemóc, ponieważ tylko w ten sposób ma Pani szanse na pozbycie sie problemu. Ponadto dermatolog może doradzić sposoby na zmniejszenie lub pozbycie się blizn, bądź polecić sprawdzonego lekarza medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.