Ból palców u nóg a jego przyczyna

Witam serdecznie. Mam problem, ponieważ od dłuższego czasu odczuwam utrudniający mi normalne codzienne funkcjonowanie ból palców u nóg. Ból jest taki piekący, odczuwam jakby coś tam piekło, sie paliło, nie wiem co to może być. Chciałabym zaznaczyć, że nie pamiętam, żebym w jakikolwiek sposób uszkodziła sobie tych palców, nie pamiętam żadnego uderzenia ani nic takiego, więc tym bardziej nie mam pojęcia skąd ten piekący ból palców u nóg. Czy to może oznaczać początek choroby zwyrodnieniowej albo innych problemów ze stopą? A może, bo to też przyszło mi do głowy, mogą to być jakieś odparzenia albo inne problemy skórne? Nie bardzo wiem nawet do kogo udać się z problemem bólu palców u nóg, czy raczej próbować zapisać się do ortopedy czy bardziej kierować się na wizytę do dermatologa... Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną może być m.in. niewydolność naczyń żylnych, niedobory witamin, zwłaszcza z grupy B (B12). Jeśli niepokoją Panią jakieś objawy, radzę udać się do lekarza.
Pozdrawiam