Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może powodować tycie, gdy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych?

Kilka lat temu brałam tabletki antykoncepcyjne i miałam normalną wagę mimo takiego samego spożywania pokarmu i ruchu. W chwili obecnej zakończyłam leczenie depresji, podczas niej kazano mi odstawić hormony. Przytyłam. Co może powodować tycie, gdy nie biore tabletek antykoncepcyjnych? Jaką formę przyjmowania hormonów zastosować aby nie wpływała tak mocno na psychikę?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam Panią Serdecznie,

Z pytaniem, zapraszam Panią do ginekologa, który po wstępnym wywiadzie wybierze dla Pani najbardziej optymalny lek antykoncepcyjny

Myślę, że być może powinna Pani wprowadzić więcej aktywności fizycznej, np. pływanie?

Życzę Pani oczekiwanej wagi ciała,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy