Co może powodować tycie, gdy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych?

Kilka lat temu brałam tabletki antykoncepcyjne i miałam normalną wagę mimo takiego samego spożywania pokarmu i ruchu. W chwili obecnej zakończyłam leczenie depresji, podczas niej kazano mi odstawić hormony. Przytyłam. Co może powodować tycie, gdy nie biore tabletek antykoncepcyjnych? Jaką formę przyjmowania hormonów zastosować aby nie wpływała tak mocno na psychikę?

Witam Panią Serdecznie,

Z pytaniem, zapraszam Panią do ginekologa, który po wstępnym wywiadzie wybierze dla Pani najbardziej optymalny lek antykoncepcyjny

Myślę, że być może powinna Pani wprowadzić więcej aktywności fizycznej, np. pływanie?

Życzę Pani oczekiwanej wagi ciała,
Irena Mielnik-Madej