Tycie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych YAZ

Tycie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Co robić? Witam. Przez 4 lata brałam tabletki antykoncepcyjne (YAZ) W grudniu 2013 postanowiłam zrobić przerwę.Nistety od tego czasu (przez 6 miesięcy) przytyłam 12kg. Dodam że nigdy nie miałam problemów z nadwagą. Mam 165 cm wzrostu i wcześniej ważyłam 49 kg a teraz 61kg. Ćwiczę 4 razy w tygodniu i zdrowo się odżywiam. Co powinnam zrobić?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę wykonać analizę składu ciała i analizę sposobu żywienia w gabinecie dietetycznym. Po wywiadzie będzie można okreslić przyczynę tycia. Warto przed tym wykonać badania profilu tarczycowego.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Jeżeli rzeczywiście zdrowo się Pani odżywia i dba o aktywność fizyczną, do tego nie zmieniła Pani swoich nawyków żywieniowych w ostatnim czasie to powinna Pani udać się do lekarza. Należy zrobić badania przede wszystkim na niedoczynność tarczycy. Lekarz zadecyduje jakie podjąć działania i co dalej zrobić z antykoncepcją. Bez wyników badań nie postawię żadnej diagnozy i nie odpowiem niestety konkretnie na Pani pytanie.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk