Co może znaczyć ból i plamienie przy oddawaniu moczu w ciąży?

Witam Mam na imię Eryka jestem w 6 tyg ciąży mam problem od kilku dni jak sie wysiusiam to mam taki ból a dzisiaj jeszcze na dodatek dostalam plamienia po wysikaniu sie co to moze byc prosze o szybka odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o zapaleniu pęcherza moczowego. Proszę koniecznie udać się do ginekologa, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań, które mogą być groźne dla płodu.

Zapalenie pęcherza moczowego w ciąży zazwyczaj objawia się uczuciem parcia na pęcherz i co za tym idzie częstym oddawaniem moczu, któremu może towarzyszyć ból – jak w Pani przypadku. Oprócz dolegliwości bólowych podczas oddawania moczu, mogą pojawić się także bóle podbrzusza.

Infekcje układu moczowego mogą doprowadzić do stanów zapalnych w drogach rodnych, co skutkuje plamieniem. Proszę więc nie bagatelizować tych objawów i niezwłocznie zgłosić się do ginekologa.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-w-ciazy-objawy-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.