Co może znaczyć mój wynik badań w 20 tyg, ciąży?
Jestem w 20 tygodniu ciąży. Na usg połówkowym lekarz stwierdził że prawa komora jest nieznacznie większa lewej, pogrubienie zastawek - ciągłość aortalno przegrodowa , pogrubienie pierscienia oraz szerszy pień płucny. Zalecił echo serca, które mam dopiero za tydzień. Lekarz nie powiedział co powyższe może oznaczać i jakie mogą być konsekwencje. Bardzo się stresuje i denerwuje dlatego proszę o udzielenie odpowiedzi o czym może świadczyć powyższe. z góry dziękuję

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania może sugerować wadę serca u płodu, ale nie jest to pewne. Odpowiedź da echo serca, niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam!