Co może znaczyć plamka na prawej stopie?

Witam, na powierzchni prawej stopy rok temu pojawiła się u mnie mała, czerwona plamka po tym jak obtarł mnie but. Plamka zaczęła się powiększać i w tej chwili zajmuje prawie pół stopy

Trudności w gojeniu się rany (zakładam, że "plamka" jest ubytkiem naskórka, wynikającym z obtarcia) mogą sugerować problemy z krążeniem lub gospodarką węglowodanową. Sugeruję wizytę w gabinecie lekarza POZ.