Co może znaczyć taki ból stóp w okresie menopauzy?

Od roku odczuwam ból stóp ,gdy dlużej siedzę lub leżę gdy mam wstać to ból jest mocny muszę go rozchodzić jest nadal odczuwalny tyle że mniejszy. Jestem w okresie menopauzy od roku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wiele kobiet w okresie menopauzy narzeka na bóle stawów i mięśni, które mogą być związane ze zmianami, jakie zachodzą w organizmie kobiety w tym trudnym czasie.

Kobieta może więc odczuwać nie tylko dolegliwości bólowe nóg, ale również sztywność oraz napięcie, które nasila się po przebudzeniu oraz dłuższym siedzeniu.

Aby jednak mieć pewność, że dolegliwości, które Pani odczuwa związane są z menopauzą należy wykluczyć inne możliwe przyczyny takiego samopoczucia. Należy więc udać się do lekarza, który wykluczy choroby zwyrodnieniowe czy też problemy żylno-krążeniowe oraz inne schorzenia, jakie może sygnalizować ból stóp.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.