Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć takie swędzenie w nosie?

Dzień dobry. Odkąd zaszlam w ciążę zaczęło mnie bardzo śwędzieć w nosie. Potrafię kichać kilkanaście razy pod rząd. Najgorzej jest w nocy często się przez to budzę i nie mogę usnąć. Myślałam że po porodzie się zmieni ale niestety.. Nadal mnie swędzi, brak zaczerwienien .Tak jak mnie nie swędzi to nie mam kataru a jak zacznie to i zaczyna się lać z nosa.
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Dzień dobry Pani,

proszę zgłosić się do lekarza dermatologa w celu badania i skierowania na dodatkowe badania w celu ustalenia przyczyny Pani kichania. Możliwe, że występuje u Pani alergia na jakiś czynnik, który należałoby wykluczyć.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy