Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ten ból w lewej stronie?

Witam, os ponad 2 miesięcy mam Ból w plecach po prawej stronie w części lędźwiowej. W RM wyszło: Początkowe cechy odwodnienia tarczy międzykregowej na poziomie Th12/ L1 Na poziomie Th12/L1 nieliczne osteofity krawędzi modelują przednia powierzchnię worka oponowego, Na poziomie L3/L4, L4/L5 niewielki bulging tarcz międzykręgowych, Torbiel okolokorzeniowa do 3 mm w obrębie otworu międzykręgowego oo stronie prawej na poziomie Th12/L1. Początkowe zmiany dyskopatyczne na poziomie Th12/ L1 bez cech stenozy. Chcę zaznaczyć że mam 32 lata i pracuje fizycznie a ból się nadal utrzymuje.
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy