Co może znaczyć ten ból z prawej strony podbrzusza?

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, mam 39 lat. Boli mnie prawa strona podbrzusza. USG jamy brzusznej wg opisu: w śrudbrzuszu po prawej stronie widoczna policykliczna, niejednorodna zmiana hipoechogenna wielkości około 115x50x85mm wstępnicy? Śledziona homogenna, powiększona - długość 160mm. Reszta prawidłowa. Wyrostek robaczkowy wycięty był 20 lat temu. Badanie CRP 72,6 G/l, leukocyty 13.6 G/l, IG 0.06 G/l, glukoza 99mg/dl w normie. Co to jest? Dlaczego to boli? Jak to leczyć?

Dzień dobry.Sprawa wymaga głębszej diagnostyki gastrologicznej,a może hematologicznej.Może być zapalna,może być hematologiczna.

Dzień dobry. Opisane wyniki wymagają pilnej konsultacji, wskazany jest kontakt z lekarzem POZ (lekarz rodzinny / pierwszego kontaktu, na NFZ). Wskazane jest wystawienie karty DILO, która może przyspieszyć proces diagnostyczny. Taką kartę wystawia właśnie lekarz POZ (nie może tego natomiast wystawić lekarz podczas wizyty prywatnej).

Prawdopodobnie wymagane będzie wykonanie dodatkowych badań, m.in. tomografii lub rezonansu magnetycznego żeby ustalić przyczynę dolegliwości. Możliwe, że będzie również potrzebna operacja, stąd warto ustalić czy był Pan szczepiony przeciw WZW typu B.