Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ten brak siły w ręce i odrętwienie palców?

Witam, dwa tygodnie temu po treningu, po tym jak partner próbował mnie dusić zza pleców (trening MMA) straciłem siłę w prawej ręce i czuję odrętwienie palców u dłoni. Nie mogę wykonać nawet jednej pompki ponieważ w połowie ćwiczenia ręka jakby traci siłę i opadam na podłogę. Dodam jeszcze, że przy takiej próbie duszenia parter ściska mnie dość mocno w odcinku szyjnym kręgosłupa. Martwię się, że coś mogło tam przeskoczyć. Trenuję od wielu lat i jeszcze mi się to nie zdarzyło, ale tym razem rzeczywiście mogłem być mało rozgrzany. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 3 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Wszystko wskazuje na naciągnięcie splotu ramiennego (w języku angielskim taki uraz u sportowców określa się, jako "stinger"). Należy przerwać treningi angażujące tę kończynę i dolegliwości powinny w ciągu kilku tygodni ustąpić. Jeśli nie będą ustępować należy wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego i splotu ramiennego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy