Co może znaczyć ten ucisk na szyi?

Witam, od jakiegoś czasu czuję ucisk po obu stronach szyi (pod żuchwą) Badanie USG wykluczyło problem ze śliniankami. Węzły chłonne szyi mają prawidłową echostrukturę i prawidłowy odwnękowy przepływ Doppler. Na opisie jest informacja: w okolicach kątów żuchwy widoczne odczynowe (eliptyczne i zatokowe) węzły chłonne, z indeksem Solbatiego >2 - lewa 25x11mm, prawa 30x10mm. Po wizycie u dentysty stwierdzono brak problemów z zębami. Jak dalej się diagnozować?

Najczęściej są to objawy towarzyszące przewlekłemu napięciu mięśni - radzę odwiedzić fizjoterapeutę specjalizującego się w technice P-DTR, a także lekarza zajmującego się chirodoncją. Pozdrawiam