Co może znaczyć ten żółty kolor spermy?

Dzień Dobry Od jakiegoś dłuższego czasu moja sperma ma żółty kolor. Trochę poczytałem i może to być spowodowane tym ,że nasienie i mocz są wydalane tą samą cewką, jednakże warto pójść na kontrole to urologa. Jednak problem jest taki że rodzice nie mają czasu żeby ze mną pójść a nawet jeśli to moja matka uważa że mam hipochodrie i każda dolegliwość na którą nie ma materialnych dowodów to mój wymysł. Niby mógłbym jej powiedzieć ale to troche wstyd się przyznać mamie do masturbacji. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w formularzu pojawia się informacja, iż ma Pan 18 lat. Jeśli to prawda, to nie musi Pan iść z rodzicem do lekarza. Nie jest wymaga również jego zgoda. Jedyne co potrzebne jest w przypadku wizyty na NFZ to skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Jeśli natomiast nie jest Pan pełnoletni, to rzeczywiście wymagana jest obecność lub zgoda rodzica albo opiekuna na wykonanie badań oraz leczenie. W innym przypadku lekarz może Pana nie przyjąć.

Nie pozostaje więc nic innego jak porozmawiać z jednym z rodziców o Pańskim problemie i wytłumaczyć im, co mogą oznaczać takie objawy. Żółty kolor spermy wymaga konsultacji z lekarzem, gdyż może sygnalizować toczący się stan zapalny w obrębie narządów płciowych.

Podczas rozmowy może Pan powołać się na artykuł poruszający ten temat. Znajdzie go Pan pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kolor-spermy-co-oznacza-i-kiedy-powinien-niepokoic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.