Co można robić z tymi bólami przy rwie kulszowej?

Witam, pod koniec grudnia miałam zabieg usunięta przepukliny a dokładnie fenestracja lewostronna L5-S1. Wycięcie przepukliny jądra miażdżystego. Dekompresja korzeni nerwowych. Mamy marzec i powróciły mi silne bole w tym samym miejscu gdzie był zabieg do tego ból promieniuje do pośladka prawego i nogi jak przy rwie kulszowej. Czy to normalne po operacji ? Czy mam się martwić? Co powinnam zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieją różne przyczyny bólu pooperacyjnego, najprawdopodobniej spowodowany on został przebytym zabiegiem. W obecnej sytuacji należy udać się do lekarza prowadzącego i przeprowadzić badanie neurologiczne, a także wykonać dodatkowe badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, aby ocenić stan kręgosłupa i okolic nerwowych, ponieważ bez tego ciężko określić, co może być konkretną przyczyną bólu.

W międzyczasie, w braku innych przeciwwskazań, może Pani stosować leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza i unikać działań, które mogą zaostrzać ból, takich jak długotrwałe siedzenie lub stanie w jednej pozycji. Warto także pomyśleć o fizjoterapii lub ćwiczeniach rehabilitacyjnych, które pomogą poprawić siłę i elastyczność mięśni.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w publikacjach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-tej-sytuacji-czeka-mnie-kolejna-operacja

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwiezadlowa-przepuklina-jadra-miazdzystego-tarczy-miedzykregowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-chodzic-na-silownie-z-przepuklina-jadra-miazdzystego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.