Co można wyczytać z tego badania kręgosłupa?

Witam odebralam wynik rezonansu magnetycznego odcinka piersiowego i ledzwiowo- krzyżowego kręgosłupa opis jest taki :piersiowy- na skanach w przekroju czolowym prawowypukle skrzywienie kręgosłupa. Na poziomie c7/th1 centralna wypuklina krazka m/ k zmniejsza przedrdzeniowa rezerwę płynowa, na poziomie th4/th5 centralno lewoboczna wypuklina krążka m/k zmniejsza przedrdzeniowa rezerwe plynowa na poziomie th9/th10 uwypuklenie krążka m/k do obu boków zmniejsza okolordzeniowa rezerwę płynowa.W obrębie trzonu kręgu th 6 widoczne ognisko nieprawidłowego sygnału średnicy 5 mm mogące odpowiadać nietypowemu naczyniakowi. LEDZWIOWY- na poziomie l4/l5 okrężne uwypulenie krążka m/k z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego ,modeluje worek oponowy i obustronnie zawęża światło otworów m/k ,na poziomie l5/s1 okrężne uwypuklenie krążka m/k z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego modeluje worek opobowy i obustronnie zawęża światło otworów m/k.na tych poziomach krążki m/k obniżone z cechami dehydratacji.w obrębie sąsiadujących ze sobą trzonow kręgów l4 i l5 okoloblaszkowy odczyn zapalny- zwyrodnieniowy o typie modic 2, w obrębie tylnej części trzonu kręgu l5 ognisko niskiego sygnału 5 mm mogące odpowiadać wyspie kostnej. Codziennie odczuwam bardzo silne bóle w odcinku piersiowym i ledzwiowym mam drętwienie nog i rąk rehabilitacja i leki nie pomagaja.Kobieta 33 lata.

Jest Pani młodą kobietą 33 lata;

OPIS MRI KRĘGOSŁUPA : opisane skrzywienie boczne i zmiany dyskopatyczne na kilku poziomach ;

"wynik rezonansu magnetycznego odcinka piersiowego i ledzwiowo- krzyżowego kręgosłupa opis jest taki :piersiowy- na skanach w przekroju czolowym prawowypukle skrzywienie kręgosłupa. Na poziomie c7/th1 centralna wypuklina krazka m/ k zmniejsza przedrdzeniowa rezerwę płynowa, na poziomie th4/th5 centralno lewoboczna wypuklina krążka m/k zmniejsza przedrdzeniowa rezerwe plynowa na poziomie th9/th10 uwypuklenie krążka m/k do obu boków zmniejsza okolordzeniowa rezerwę płynowa.W obrębie trzonu kręgu th 6 widoczne ognisko nieprawidłowego sygnału średnicy 5 mm mogące odpowiadać nietypowemu naczyniakowi. LEDZWIOWY- na poziomie l4/l5 okrężne uwypulenie krążka m/k z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego ,modeluje worek oponowy i obustronnie zawęża światło otworów m/k ,na poziomie l5/s1 okrężne uwypuklenie krążka m/k z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego modeluje worek opobowy i obustronnie zawęża światło otworów m/k.na tych poziomach krążki m/k obniżone z cechami dehydratacji.w obrębie sąsiadujących ze sobą trzonow kręgów l4 i l5 okoloblaszkowy odczyn zapalny- zwyrodnieniowy o typie modic 2, w obrębie tylnej części trzonu kręgu l5 ognisko niskiego sygnału 5 mm mogące odpowiadać wyspie kostnej."

OBRAZ MRI , na płytce CD do interpretacji klinicznej, Od jak dawna dolegliwości ze strony kręgosłupa ?? Jakie objawy niepokojące ??? Konieczne regularne ćwiczenia posturalne w domu i w pracy, relaks ; Mam nadzieję, że będzie dobrze; W razie niepokojących objawów, zgłosić się na konsultację lekarską!

Ważny PACJENT: wywiad, objawy, stan ogólny, waga; ciśnienie, wydolność krążeniowo-oddechowa, wydolność nerek etc; oraz tryb życia i pracy, inne dolegliwości, nastrój; wyniki badań ogólnych Ważne badanie ogólne i neurologiczne

Do pełnej konsultacji neurologicznej. Pozdrawiam i zapraszam

dr med Maria Magdalena WYSOCKA-BĄKOWSKA specjalista neurolog, Warszawa.