Co możne być powodem braku miesiączki u kobiety po dwóch porodach?

Kobieta 20 lat Paulina . Przeszłam dwa porody ostatni był 5 .12.16 . Ostatnia miesiączka miałam 28 marca 2017 skończył sie 3kwietnia 2017 . Pare dni temu powinnam dostać miesiączke . Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny . Co moze buc powodem braku miesiączki ? Moze za szybko zrobiłam ten test ciążowy ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Powodów może być wiele, m.in. zaburzenia hormonalne, restrykcyjna dieta, intensywny wysiłek fizyczny, stres, infekcja i oczywiście cisza. Sugeruję za kilka dni powtórzyć test, w razie wyniku negatywnego, udać się do ginekologa.
Pozdrawiam