Co na opuchliznę twarzy?

Mam opuchnieta cala twarz. Najgorzej na czole. Mam 18 lat. Opuchlizna wyglada obrzydliwie, co zrobic by znikla?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim należałoby ustalić przyczynę obrzęku, a dopiero później wdrażać jakiekolwiek leczenie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, ew. zleci badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.