Co na przewlekły i męczący kaszel?

Jak mogę pozbyć się męczącego kaszlu? Byłam u lekarza, ale nic nie stwierdził. Syrop nie pomaga.

Witam!
Na Pani pytanie niestety nie da się udzielić prostej, jednoznacznej odpowiedzi. Problem sprowadza się do tego, że kaszel może mieć wiele przyczyn (również niezwiązanych z układem oddechowym), i trudno jest określić co go wywołuje u danej osoby. Przyjmuje się, że dopiero kaszel utrzymujący się ponad 8 tyg wymaga szerszej diagnostyki. Natomiast kaszel poniżej 3 tyg nie jest niepokojący. Niestety bez opisu Pani przypadku - czas trwania kaszlu, czy są inne objawy, kiedy się nasila ... trudno cokolwiek wnioskować i zaproponować.