Co na wypadanie włosów?

Mam 25 lat i od jakiegoś czasu wypadają mi włosy, codziennie zażywam tabletki antykoncepcyjne, zaczęłam przyjmować witaminy - nie wiem jaka jest przyczyna. Jakie badania zrobić i do jakiego lekarza udać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Zaczynając od przyczyn mechanicznych, poprzez choroby dermatologiczne a kończąc na zaburzeniach hormonalnych.
Wydaje się, że podstawowe znaczenie w diagnostyce tej dolegliwości powinno mieć ocena skóry głowy przez lekarza i oznaczenie stężenie TSH we krwi, gdyż częstymi przyczynami są choroby dermatologiczne (łupież, łojotokowe zapalenie skóry, grzybice) oraz niedoczynność tarczycy.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym, a najlepiej z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.