Co osoba karmiąca piersią może przyjmować antybiotyk Augumentin?

Dzień dobry, od tygodnia lecze się na zapalenie pęcherza. Początkowo Crp 100, białko ślad, leukocyty 10-15. Po tygodniu powtórzyła wyniki i Crp 15, białko w moczu 55, leukocyty 5-10. Jestem w połogu i karmię piersią. Cały czas biorę antybiotyk Augumentin, zastanawiam się czy mogę bezpiecznie karmić, antybiotyk jest bezpieczny, ale czy bakterie które powoduje zapalenie mogą się przedostać jakoś do mleka? Czy istnieje taka możliwość? Czy powinnam się nie przejmować i bez obaw karmić piersia ?

Adam Głuszak

Witam.
Może Pani karmić piersią. Bakterie powodujące infekcję dróg moczowych nie przedostaja się do mleka.
Pozdrawiam