Co oznaca wydzielina z piersi i jakie mogą być jej przyczyny?

Mam 21, lat. W maju tego roku wycięto mi włókniaka z prawej piersi, miał około 1,5 cm. Do tej pory czułam się dobrze. Chodzę do lekarza, lecz kolejną wizytę mam dopiero w styczniu. Podczas dotykania persi zauważyłam, że wydziela się z nich substancja koloru mlecznego, jest kleista, a raz nawet była lekko jakby zielona. Bardzo to mnie nie pokoi, ale boje się iść na wczesniejszą wizytę. Co to może oznaczać? Pragnę zaznaczyć, że nie jestem w ciąży, ponieważ nie współżyję. Proszę udzielić mi odpowiedzi na to pytanie, i co najważniejsze, czy może oznaczać to raka?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Nadekspresja HER2

Witam serdecznie!

Mleczna wydzielina z piersi może być spowodowana różnymi przyczynami - zaburzeniami hormonalnymi (zbyt wysoki poziom prolaktyny), zażywaniem niektórych leków (np. uspokajające, leki hormonalne) lub zmianami w tkance piersi - tzw. dysplazji włóknisto-torbielowatej, co wbrew groźnej nazwie jest schorzeniem łagodnym.
Proponuję wizytę u lekarza, który zbada Panią, zaleci badania hormonalne i USG piersi.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty