Co oznacza lordoza lędźwiowa zachowana i niewielkie obniżenie wysokości w tylnej części krążka międzykręgowego?

Co oznacz lordoza ledzwiowa zachowana i niewielkie obniżenie wysokości w tylnej części krazka międzykręgowego L5-S1? Czy da się to skorygować ćwiczeniami? Jakimi

Dobry Wieczór,
Lordoza jest naturalnym krzywizną kręgosłupa, natomiast niewielkie obniżenie wysokości możenie nie mieć żadnego znaczenia. Wszystko zależy od ewentualnych objawów i badania klinicznego. Proponuję w pierwszej kolejności wizytę u lekarza. Po przeprowadzeniu badania można dalej planować ewentualne leczenie lub poszerzyć diagnostykę obrazową rezonans magnetyczny, tomografię komputerową lub inne badania. Z załączonego opisu najprawdopodobniej całość leczenia zakończy się na rehabilitacji. Pozdrawiam.