Co oznacza badanie okresowe RTG klatki piersiowej?
Odebrałam wynik badania rtg klatki piersiowej- badania okresowe. Dyskretnie wzmożony drobnoguzkowy rys. śródmiąższowy w lewym dolnym polu płucnym. Poza tym pole płucne bez zmian ogniskowych. Ściany oskrzeli pogrubiałe zwłaszcza w polach dolnych.Przepona i kąty wolne Sylwetka serca niepowiększona w wym. poprzecznym. Proszę o poradę czy powinnam się martwić i czy powinnam się z tym zgłosić do lekarza jeśli tak to do jakiego.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Jeśli nie ma dolegliwości, sugeruję obserwacje i kontrolę za rok. Jeśli pali pani papierosy konieczne zaprzestanie!
Pozdrawiam