Co oznacza ból i napięcie podbrzusza po pierwszym razie?

W czwartek kochałam się z chłopakiem był to mój pierwszy raz dość bolesny jak to na pierwszy raz byłam wtedy w dniach niepłodnych mam okres nieregularny ale mam zaufaną aplikacje ''kalendarzyk'' w którym dobrze na czas mi oblicza i 5.09 mam okres dni płodnych oczywiście kochaliśmy się z zabezpieczeniem prezerwatywą po 2 dniach było w porządku lekko szyjka macicy pulsowała po przebiciu ale po tym czasie już jakieś 4 dni pobolewa mnie podbrzusze napięte podbrzusze czy to normalne?

Przyczyną bólu po stosunku mogą być infekcje (np. zapalenie pochwy). Często ból jest wynikiem przybrania niewłaściwej pozycji w czasie zbliżenia, zbyt silnych ruchów frykcyjnych, zbyt dużego penisa w stosunku do nierozciągniętej pochwy, złego nawilżenia co prowadzi do otarć i bólu pochwy. Ból po stosunku w okolicach brzucha w podbrzuszu. może oznaczać np. obecność torbieli jajnika, mięśniaków macicy, endometriozy. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

https://terapiaslomka.wordpress.com/