Ból i ranka po każdym stosunku

Witam. Mam 19 lat. Od pewnego czasu mam problem, byłam u wielu ginekologów, lecz żaden jeszcze mi nie pomógł. Mój problem polega na tym, że podczas "wchodzenia" partnera we mnie, odczuwam ból, po skończonym stosunku zauważam krwawiące pęknięcie przy wejściu pochwy, ranka ma okolo1,5 cm, i tak jest za każdym razem. To na pewno nie przez brak nawilżenia. Stosujemy przeróżne lubrykaty. Każdy ginekolog mówi mi to samo. Że to przez brak nawilżenia. To pęknięcie robi mi się w każdej pozycji, w której się kocham, niezależnie od tego, czy jestem napięta, czy leżę luźno. Ten ból i pęknięcie nie pozwala mi cieszyć się współżyciem. Dodam, że nawet zaczęłam używać żelu przyspieszającego gojenie się otarć i drobnych ranek. Owszem gdy mi się to zagoi, jest cacy, ale gdy tylko dojdzie do kontaktu z partnerem, wszystko zaczyna się od nowa. Mój partner też nie jest "bardzo duży", więc nie możliwe, że mnie rozrywa. Co może być przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

do najczęstszych przyczyn otarć podczas stosunku należy zbyt małe nawilżenie (które Pani neguje) oraz niedopasowanie narządów płciowych partnerów - zbyt duży członek, zbyt mała pochwa... Lekarze, którzy Panią badali, mają więcej danych niż ja, wyłącznie na podstawie Pani listu... Być może powinna Pani wstrzymać się ze stosunkami na dłuższy czas (miesiąc, dwa), co pozwoli na całkowite zagojenie ranki. Przez ten czas mogą Państwo uprawiać petting lub seks oralny.